Salamonie Elementary names honor roll students

Salamonie Elementary has announced the following students who have achieved the honor roll for the first quarter of the 2018-2019 school year.

All A’s

Fifth Grade
Anna Clampitt, Isabella Draffen, Raylynn Eltzroth, Colleen Hughes, Aubrey Landrum, James Linker, Gunnar McCutcheon, Abigail Michaud, Jakira Morris and Dalton Stephan.

Fourth Grade
Noah Bolinger, Isaiah Bordeaux, Charles Close, Dalton Couch, Elsa Fortney, Ava Getman, Brody Harris, Irelynn Hethcote, Lilly Hopkins, Kaine Landrum, Abrielle Markley, Nora McDaniel, Elijah Richardson, Ryne Scott and Micah Vogleman.

Third Grade
Isaac Beeching, Jackson Blair, Claire Brown, Reece Bumgardner, Aryanna Caley, Addison Douglas, Brayden Freiburger, Bryce Gilbert, Zoey Hensel, Carter Landrum, Morgan Leffert, Jordan Loshe, Tucker Mann, Kipton Newman, Rylee Pelphrey, Enrique Perez, Owen Poulson, Addison Richardson, Kellan Spahr, Lincoln Stivers and Adaira Stockman.

Second Grade
Claire Alford, Josalyn Alford, Morgan Blair, Gunnar Clanin, Bentlee Darling, Jacob Getman, Jaxie Gray, Anderson Hacker, Adelyn Heim, Isabella Hoss, Aynslee Jones, Brinlee Ludemann, Callie Richardson, Xavier Richison, Braxton Roberts, Reed Scott, Graham Shuler, Hailey Sluder and Nakishia Stout.

All A’s and B’s

Fifth Grade
Angelica Alba, Emma Alford, Shane Armstead, Ceaten Brubaker, Olivia Crouse, Xzavier Driscoll, Lillian Ellis, Blaine Freiburger, Kaitlynn Gardner, Izabella Gareri, Hannah Helms, Tristen Helvie, Keaton Jones, Even Kern, Kendra Killen, Zabri Koon, Makayla Lambert, Ava Markley, Isabella Maul, Aadyn McClain, Layla McDowell, Wyatt Morris, Randall Patrick, Rhiannon Poole, Hailey Pursifull, Eli Ramp, Kael Spahr, Blake Stucky and Garrett Yohe.

Fourth Grade
Shae Amburgey, Arianna Cain, Gage Clanin, Aiden Coleman, Libby Couch, Hayden Geese, Hunter Gillespie, Ryleigh Hethcote, Zayden Kratzer, Aubrie Linker, Dallas Lippencott, Maddox McCool, Brandon McDonald, Drew Miller, Zoey Taylor, Dominic Ward, Hayden Yeiter, Evan Zavaleta and Harley Zumbrun.

Third Grade
Carter Bowers, Roxy Brown, Landon Burns, Bailey Chovanec, Bella Claus, Tricia’Lynn Craig, Lucy Fairchild, Rylee Flood, Crishtian Gates, Kenleigh Kratzer, Ruthie Mautz, Tayshaun McQueen, Jessaca Michaud, Aubrey Miller, Weston Piqune, Waylon Popp, Kamdyn Shively, Kylynn Slusher, Addison Stivers, Kadence Tackett, Peyton Ward, Colton Whitacre, Clayton Wike and Cooper Wolf.

Second Grade
Levi Adams, Asher Draffen, Jayhla Erickson, Kaidyn Flohr, Ember Hack, Nolan Holley, Ashlynn Leist, Mason McCord, Jaxon Minnich, Aiden Reichard, Liam Spitler and Lola Sudler.